19 Δεκ 2009

Ισοπαλία στην Καρδίτσα

Ισοπαλία στην ΚαρδίτσαΧωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Αναγέννησης Καρδίτσας με τον ΟΦΗ για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής κατηγορίας. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 και έχασαν μια σημαντική ευκαιρία να πάρουν το "τρίποντο" και να ανέβουν πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.Ο ΟΦΗ που έφτασε στους 21 βαθμούς, προηγήθηκε στο 47ο λεπτό με κεφαλιά του Κωνσταντινίδη και η Αναγέννηση Καρδίτσας που πήγε στους 18 βαθμούς, πήρε τον βαθμό με τέρμα που σημείωσε ο Διγκόζης στο 62ο λεπτό.

Ο διαιτητής του αγώνα Κοσικίδης (Αθηνών), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Βέλα Τζούνιορ, Σταυρακάκη και Κωνσταντινίδη.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Αγγελόπουλος, Κουρτεσιώτης (62' Μελαμπιανάκης), Μάριαν, Φέρστερ, Βέλα Τζούνιορ, Διγκόζης, Γκόγκας (81' Φαλάγκας), Βούκοβιτς, Μπουντούρης, Χατζηρίζος (62' Τσάγγαρης)

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Κωνσταντινίδης, Σταυρακάκης, Ζορμπάς (90' Καρακατσάνης), Πίτσος, Μανούσος (69' Περογαμβράκης), Κοκκινάκης, Κιάσσος, Νατσούρας, Βλόνταρτσικ (78' Πέσιτς), Μπερτίν