19 Αυγ 2010

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ 1-0 . ΜΕΤΡΙΑ Η ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΗ ΟΜΑΔΑ (ΦΩΤΟΣ)

Για τέταρτο συνεχόμενο φιλικό ο ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης και μετά από μέτρια εμφάνιση έχασε στο Αγρίνιο. Με γκολ του Αλβανού Γκούρμα ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ νίκησε 1-0 ενώ ο Λαμπρόπουλος είχε σουτ στο δοκάρι. Σε μέτρια επίπεδα κυμάνθηκε η απόδοση του υπό δοκιμή ΜΑΚΕΝΖΥ. A΄ Ημίχρονο 5΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Θεοδωρίδη, η μπάλα καταλήγει άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κωνσταντόπουλου. 35΄ Σουτάρει δυνατά ο Γιάντσης, αλλά σε καλή θέση ο Τσενάμο αποσόβεί τον κίνδυνο για την ομάδα του. 40΄ Σέντρα από τον Καλαντζή, βολέ στην κίνηση του Επστάιν, ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού αποκρούει εντυπωσιακά τη μπάλα. 42΄ Εξαιρετικό σουτ του Καλαντζή, ο Τσενάμο και πάλι εξουδετερώνει τον κίνδυνο. Β΄ Ημίχρονο 60΄ Ωραίο σουτ από τον Μακένζι, ο Μπαμπανιώτης στη δεξιά γωνία της εστίας του, και με υπερένταση διώχνει τη μπάλα σε κόρνερ. 69΄ Ο Μπουμάλ, βρίσκεται μόνος απέναντι από τον Αποστολίδη, το πλασαριστό σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. 79΄ (1-0) Ο Θεοδωρίδης αλλάζει το παιχνίδι προς τα δεξιά στον Καραμαλίκη, ο τελευταίος πασάρει ωραία στον Γκούρμα, οποίος με κοντινό πλασέ ανοίξε το σκορ για την ομάδα του. 82΄ Ο Λαμπρόπουλος σουτάρει δυνατά, η μπάλα όμως σταματάει στο δεξιό κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπαμπανιώτη. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσενάμο (46’ Μπαμπανιώτης), Μπακάκης (81’ Μπερερής), Γκόλιας (46’ Βούκοβιτς), Αναστασιάδης (46’ Εντζενγκουέλε), Παλαιολόγος (46’ Κούσας), Μουμίν (57’ Γκούνγκελ), Μόρετς (88’ Μεταξούλης), Μπαϊκαρά (46’ Μπουμάλ), Θεοδωρίδης (82’ ο υπό δοκιμή Γουΐλσον), Καούνος (46’ Καραμαλίκης), Παππάς (46’ Γκούρμα). ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ : Κωνσταντόπουλος (46΄ Αποστολίδης), Παρασκευαΐδης (46΄ Στολτίδης), Μακρής (46΄ Λαμπρόπουλος), Καλαντζής, Επστάιν, Γιάντσης, Τσίγκας (46΄ Μακένζι) Ιωάννου (46΄ Μακρυδημήτρης), Βενέτης, Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος. ΦΩΤΟΣ olatagoal.blogspot.com