15 Απρ 2010

Έχασε στο φινάλε για τη Βολίδα, διασυρμός της ΑΕ Λευκίμμης

Ηττήθηκαν και οι δύοΔύο ήττες ήταν ο απολογισμός των κερκυραϊκών ομάδων στην εμβόλιμη αγωνιστική του 5ου ομίλου του Περιφερειακού πρωταθλήματος.
Η Βολίδα ηττήθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα στην Παραμυθιά από το Σούλι με 1-0, ενώ η ΑΕ Λευκίμμης γνώρισε βαριά ήττα από το Ελαιόφυτο στο Αγρίνιο με 6-0.
Ήττα στις καθυστερήσεις
Σε ένα μέτριο ματς που έγινε στην Παραμυθιά, το Σούλι επικράτησε με 1-0 της Βολίδας, χάρη σε τέρμα του Ρίζου στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
Η κερκυραϊκή ομάδα είχε δοκάρι στο 75΄ με το Σπίνουλα.
Σούλι Παραμυθιάς: Φίλιας, Λαγός Τάσος, Γεωργίου, Ζούμας, Χ. Ρίζος, Νταής (75΄ Σακαρέλης), Θεολόγης, Τζανής (65΄ Α. Ρίζος), Παπαδόπουλος, Γιαννάκης
Βολίδα: Ζάχος, Κονισπολιάτης (46΄ Βρακάς), Αρμένης, Πάγκαλης, Γκόρος, Δούσης, Κ. Σκολαρίκης, Λυκόκας, Σπίνουλας, Σουπιώνης (88΄ Λάσκαρης), Μοναστηριώτης, Γκερέκος

Βαριά ήττα της Λευκίμμης
Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε η αναμέτρηση του Ελαιόφυτου με την ΑΕ Λευκίμμης, στο γήπεδο Emileon, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 6-0.
Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Τσιούνης (10΄, 44΄, 70΄), Νάκος (55΄) και Κατοπώδης (75΄, 80΄).
Ελαιόφυτο: Μπαμπανιώτης, Μπούρος, Τίμπας, Καραγκούνης, Τσαντίλας (65' Μανέντης), Καλογεράκης, Μαντζάνας, Λιάρος (65' Σαμαράς), Τσιούνης, Νάκος, Μπαρμπαρούσης.
ΑΕΛ: Γαρδικιώτης, Νικόπουλος, Καλογερόπουλος, Κάντας (66' Κουλούρης), Α. Βλάσσης, Π. Βλάσσης, Σουλάνης (80' Σ. Βλάσσης), Τσεβανέδης, Κουτρούλης, Σάντα, Κουρής.