10 Φεβ 2010

Διακοπή λόγω… λάσπης

Σε δύο …δόσεις θα ολοκληρωθεί ο αγώνας μεταξύ Καβάλας και Πανιωνίου, αφού η αναμέτρηση στο «Ανθή Καραγιάννη» διεκόπη στο 69’ λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου και ενώ δεν είχε «ανοίξει» ακόμα το σκορ (0-0). Τα εναπομείναντα 21 λεπτά, συν τις όποιες καθυστερήσεις, του ματς αναμένεται να παιχθούν την Πέμπτη, εάν φυσικά το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.

Στο αγωνιστικό μέρος, όσο υπήρξε, οι θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο των «Αργοναυτών» παρακολούθησαν ένα κακό παιχνίδι, με ελάχιστους συνδυασμούς και πολλές γιόμες. Η μπάλα κόλλαγε στις πολλές λακκούβες με νερό που είχαν σχηματιστεί σε διάφορα σημεία του αγωνιστικού χώρου , κάτι που κάθε άλλο παρά την ομαλή διεξαγωγή του ματς βοηθούσε. Οι δύο αντίπαλοι είχαν από μία μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουν, αλλά τόσο το πλασέ του Μεντί στο 43’, όσο και ο «κεραυνός» του Σκούφαλη στο 51’ σταμάτησαν στο δοκάρι.