24 Σεπ 2009

Τα ζευγάρια του Κυπέλλου

tras2009.jpgΟ Θρασύβουλος αν και πιέστηκε πολύ στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΝΕ κατάφερε να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στην συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας. Επικράτησε με σκορ 1-0 με γκολ στο 93'. Την έκπληξη έκανε ο Ασπρόπυργος, ο οποίος επικράτησε του Εθνικού Αστέρα με 2-1 στην παράτασηη (κ.α 1-1)

Ο Θρασύβουλος με γκολ του Ντελγκάδο στο 93' νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΝΕ εκτός έδρας. Ένας ΠΑΟΝΕ που απ' το 91' έπαιζε με 10 παίκτες, καθότι ο Σπαθάρας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μεγάλη έκπληξη στον Ασπρόπυργο, όπου η ομώνυμη ομάδα επικράτησε 2-1 στην παράταση του Εθνικού Αστέρα. Οι φιλοξενούμενοι ανοίξαν το σκορ στο 70’ με σουτ του Ουκάρ. Ωστόσο, στο 89’ ο Μωραΐτης ισοφάρισε, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τελικά, ο Ασπρόπυργος ήταν αυτός που πήρετην πρόκριση, αφού στο 101' ο Χαλιμούρδας με σουτ διαμόρφωσε το 2-1.

Σε αγώνες για την Γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΠΑΟ Νέων Επιβατών-Θρασύβουλος 0-1
Ασπρόπυργος-Εθνικός Αστέρας 2-1