4 Ιαν 2010

Β΄ΕΘΝΙΚΗ: «Κόλλησε» στο Αγρίνιο η Κέρκυρα

Ισόπαλες με σκορ 1-1 ήρθαν Κέρκυρα και Παναιτωλικός στο κατάμεστο δημοτικό γήπεδο του Αγρινίου, στο πλαίσιο της 15ης  του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’ με τον Παλαιολόγο, όμως οι «Φαίακες» ισοφάρισαν μόλις εννιά λεπτά αργότερα με τον Λουρέσνο, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με τον Γιαννιτσανάκη, το γυριστό σουτ του οποίου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μανιάτη.

Με το βαθμό αυτό οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά τους από τον δεύτερο Ολυμπιακό Βόλου στους 5 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Σίνισα Γκόγιτς, η οποία παρέμεινε αήττητη εντός έδρας, ανέβηκε πέμπτη.

Συνθέσεις:

Παναιτωλικός (Γκόγκιτς): Μανιάτης, Παλαιολόγος, Βούκοβιτς (80' Μανίκας), Αναστασιάδης, Μόρετς, Δέντσας, Λόπες (66' Μπελεβώνης), Χρυσάφης (57' Ζουρούδης), Γκούρμα, Μπαϊκαρά, Μουμίν.

Κέρκυρα (Τεννές): Αποστολίδης, Βενέτης, Ρεπερνέ (73' Μακρυδημήτρης), Παρασκευαΐδης, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Ιωάννου, Λουρένσο (80' Τσίγκας), Γιαννιτσανάκης, Λαμπρόπουλος (61' Φλαβίνιο), Μπερνς.

Διαιτητής: Σέγκος (Ευβοίας)