2 Νοε 2009

ΛΕΥΚΙΜΜΗ - ΣΚΟΥΦΑΣ 0-2

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες στον χθεσινό αγώνα .Ο Σκουφάς μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έδειξε από την αρχή ο,τι δεν βρίσκετε τυχαία στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα .Είχε την υπεροχή στον χώρο του κέντρου και κατάφερε να πετύχει γκολ στο 25΄ με τον Σιαπλαούρα .Η Λευκίμμη που μπήκε νωχελικά στον αγώνα δεν κατάφερε να αντιδράσει και έτσι ο Σκουφάς πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 37΄αυτή τη φορά με τον Κατσίμπρα και στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λευκίμμη μπήκε πολύ δυνατά και ήταν η κυρίαρχη στον αγώνα .Ο Σκουφάς κάθισε πίσω για να κρατήσει το 2-0 με αποτέλεσμα η Λευκίμμη να ανέβει ψηλά και να πιέζει συνεχώς προσπαθώντας να βάλει κάποιο γκολ που θα την έβαζε ξανα στο παιχνίδι .Έχασε 4-5 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ και δεν της δόθηκε και ένα καθαρό πέναλτυ στο 75΄ στο οποίο ανατράπηκε αντικανονικά ο Κουρής .Όπως αποδείχθηκε όμως δεν είναι αρκετή η προσπάθεια γιατί στο ποδόσφαιρο χρειάζεται και τύχη που η ομάδα μας φέτος δεν έχει .Σε γενικές γραμμές η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και άν έμπαινε με το ίδιο πάθος και στα δύο ημίχρονα σίγουρα θα έφευγε νικήτρια από το χθεσινό παιχνίδι.